Мицкоски и Ковачевски во трка за првата изборна единица

Мицкоски и Ковачевски во трка за првата изборна единица

Во партиските кујни се „крчаат“ изборните листи. „Запршка“ во единицата се очекува да додадат и лидерот на Левица, Димитар Апасиев и градоначалничката на Скопје, Данела Арсовска.

Извор: DW

Прочитајте повеќе

Административци не сакаат да спроведуваат избори, сакаат да празнуваат

Административци не сакаат да спроведуваат избори, сакаат да празнуваат

Реална потреба или празниците и распустот ги натераа административците да се повлекуваат од членството во …