Мицкоски и Милошоски се дел од стотиците примери во ДПМНЕ за непотизам

Соопштение за јавност на СДСМ

Мицкоски и Милошоски се дел од стотици примери во ДПМНЕ за непотизам.

Мицкоски е вработен на Факултет кај својот татко, прво како асистент.

Мицкоски во минатото раководеше со АД ЕЛЕМ, а токму во ЕЛЕМ-турс беше вработен Горан Манасиевски, прв братучед на Христијан Мицкоски.

Милошоски цела фамилија ја вдоми со ДПМНЕ.

-Неговата снаа Александра е вработена во УЈП,
-Неговиот вујко Владимир е вработен во Катастар,
-Братучедот на Милошоски, Станко е вработен во Централен регистар,
-Братучетката Елизабета е вработена во основно училиште,
-Неговиот зет Марјан беше раководител во МЕПСО.

ДПМНЕ, која има долгогодишно искуство во узурпирање и партизација на институциите, е симбол за непотизам.

Прочитајте повеќе

дизел

Дизелот поевтинува за 2 денарa

Од ноќеска на полноќ, дизел горивото на бензинските станици низ земјава ќе се продава поевтино …