МВР: Запленета дрога вредна половина милион евра, откриена лабораторија за производство на амфетамин во Скопје

МВР во акција против криминална група што продавала дрога во Штип, Кочани, Берово и Виница

Уапсени се осуммина, Б.И. (38) од с. Грдовци, Н.Ј. (49) од с. Чифлик, К.М. (37) од Кочани, К.К. (44) од с. Чифлик, Г.А. (43) од Виница, Х.М. (22) од с. Банско, С.П. (35), како и полицискиот службеник А.К. (38) од Берово

Прочитајте повеќе

Кочанскиот Центар

Убиецот зад кочанскиот фемицид доби доживотна казна

Донесена е пресуда за кривичното дело Убиство извршено при родово базирано насилство и на свиреп …