Најнова вест: Во акција на БЈБ во населбата Бутел, пронајдени автоматски пушки, пиштоли и хероин

Како што дознава ПУБЛИКУМ, Бирото за јавна безбедност (БЈБ) попладнево спроведе уште една успешна акција, во која е откриено автоматско оружје и дрога.

Според нашите информации, акцијата која ја предводел првиот човек на БЈБ, Сашо Тасевски, била спроведена на ул.„Алпи“ во скопската населба Бутел. Во акцијата биле пронајдени автоматски пушки, пиштоли и два килограма хероин.

afafsga

Со повеќе информации во текот на денот.

Прочитајте повеќе

Две години од почетокот на руската инвазија на Украина

Украина денеска одбележува две години од почетокот на целосната руска инвазија на земјата. Се очекува …