Нобелова награда за медицина за Каталин Карико и Дру Вајсман

Нобеловата награда за медицина годинава ја добија Унгарката Каталин Карико и Американецот Дру Вајсман за придонес во развојот на мРНА вакцините против Ковид, соопштија од Институтот Каролинска во Стокхолм

Прочитајте повеќе

Белорусија одржува општи избори, опозицијата повикува на бојкот

Белорусија одржува строго контролирани парламентарни избори под силно обезбедување на избирачките места и во услови …