запалено возило

Ноќеска во Прилеп запалено уште едно возило

Денеска, четврток 21.07.2022, во СВР Битола – ОВР Прилеп е пријавено дека околу 01.00 часот, на ул „Киро Нацевски – Фетак“ настанал пожар во патничко моторно возило „пежо“ во сопственост на В.Н., раководителка на Секторот за урбанизам во Општина Прилеп.

Пожарот е изгаснат од страна на територијалната противпожарна единица Прилеп, а повредени лица нема. Увид изврши увидната екипа на ОВР Прилеп.

Прочитајте повеќе

Белорусија одржува општи избори, опозицијата повикува на бојкот

Белорусија одржува строго контролирани парламентарни избори под силно обезбедување на избирачките места и во услови …