Нова војна во Нагорно Карабах?

Конфликтот помеѓу Ерменија и Азербејџан за регионот Нагорно-Карабах тлее со децении. Сега избувнаа нови борби. Азербејџан гранатираше неколку градови во енклавата.

Извор: DW

Прочитајте повеќе

Лукаревска: Наместо во стиропор и Скопје 2014, СДСМ парите ги насочува кон граѓаните, кон пензионерите

Новиот пакет антикризни мерки ќе биде насочен кон оние на кои им е најпотребен, тоа …