облачно

Облачно и студено време со утрински температури под нулата

Денеска и утре времето ќе биде променливо облачно и студено, со повремени слаби врнежи кои на повисоките места и на планините ќе бидат од снег. Ќе дува умерен, долж Повардарието повремено засилен ветер од северен правец. Утринските температури наместа ќе се спуштат под нула, а максималната температура ќе достигне 15 степени Целзиусови.

Прочитајте повеќе

Портокаловата фаза ги препоти граѓаните

Портокаловата фаза ги препоти граѓаните

Од ИЈЗ препорачуваат да се избегнува излегување и вршење напорна активност од 11 до 17 …