Врнежливо време

Облачно и студено време со врнежи од дожд

Времето денеска: облачно и студено со повремени врнежи од дожд кои претежно во јужните и источните делови ќе бидат пообилни. Ќе дува слаб до умерен североисточен ветер кој краткотрајно ќе засилува. Максималната температура ќе биде во интервал од 9 до 13 степени.

Прочитајте повеќе

Ковачевски од Министерскиот совет на ОБСЕ: Северна Македонија е за инклузивен и отворен дијалог, заснован на принципите на мултилатерализмот

Претседателот на Владата, Димитар Ковачевски денеска се обрати и го отвори 30-от Министерски совет на …