Облачно со повремени врнежи од дожд

Облачно со повремени врнежи од дожд

Времето во нашата држава денеска ќе биде претежно облачно, со повремени врнежи од дожд кои ќе бидат поинтензивни во западните делови. Ќе дува слаб до умерен претежно југоисточен ветер, а дневната температура ќе се движи во интервалот од 12 до 22 степени Целзиусови.

Прочитајте повеќе

Богородица пожар

Затворен граничниот премин Богородица поради пожар, се преземаат мерки за гасење на пожарот

Се преземаат интензивни мерки за гасење на пожарот. Апел до сите граѓани да не се …