Облачно со повремени врнежи од дожд

Времето во нашата држава денеска ќе биде претежно облачно, со повремени врнежи од дожд кои ќе бидат поинтензивни во западните делови. Ќе дува слаб до умерен претежно југоисточен ветер, а дневната температура ќе се движи во интервалот од 12 до 22 степени Целзиусови.

Прочитајте повеќе

Ковачевски – О’Брајан: Северна Македонија е пред клучен момент да ги осигура европските перспективи

Претседателот на Владата, Димитар Ковачевски, денеска одржа тет-а-тет средба со помошникот државен секретар на САД …