облачно

Облачно време со локален дожд и умерен ветер

Денеска ќе преовладува претежно облачно време, претпладне на југоистокот со локален дожд. Кон крајот на денот облачноста делумно ќе се намали. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен, а попладне од јужен правец. Температурата ќе се движи во интервалот од 6 до 10 степени Целзиусови.

Прочитајте повеќе

Талат Џафери: Има обиди за изборен инжинеринг

Талат Џафери: Има обиди за изборен инжинеринг

Имам добиено извештаи од учесниците во изборниот процес за вознемирување во однос на обиди за …