Бензинска станица

Од полноќ поевтинуваат горивата

Од полноќ, малопродажната цена на Еуродизелот се намалува за 2 ден/лит, соопшти Регулаторната комсија за енергетика.

за 1 денар се намалува и малопродажната цена на бензинот ЕУРОСУПЕР БС-95, а на бензинот ЕУРОСУПЕР БС-98 за 1,5 денари.

Екстра лесното масло за домаќинство на (ЕЛ-1) останува со иста цена, додека Мазутот М-1 НС се намалува за 0,362 ден/кг и сега ќе изнесува 41,075 ден/кг.

Според тоа, од полноќ цените ќе бидат следни:

Моторен бензин ЕУРОСУПЕР БС – 95…… 80,00 ден/литар

Моторен бензин ЕУРОСУПЕР БС – 98…… 82,00 ден/лит

Дизел гориво ЕУРОДИЗЕЛ БС (Д-Е V)…… 69,00 ден/лит

Масло за горење Екстра лесно 1 (ЕЛ-1)…… 68,00 ден/лит

Мазут М-1 НС …… 41,075 ден/кил

Прочитајте повеќе

Исчезнато девојче

Ни трага ни глас од исчезнатото 14-годишно девојче, лоциран е само последниот сигнал од телефонот

Последен сигнал од телефонот е околу 7.30 на булеварот „Партизански одреди“, односно кај ресторанот „Фитнес …