Се крчка парламентарното мнозинство - 58 или 61 пратеник?

Се крчка парламентарното мнозинство – 58 или 61 пратеник?

Иако лидерот на партијата и иден мандатар, Христијан Мицкоски не ги вади сите карти од ракавот во пресрет на преговорите за формирање на владината коалиција, во јавноста веќе се вртат повеќе комбинаторики.

Прочитајте повеќе

О’Брајан и Лајчак разговараа за ситуацијата на Западен Балкан

О’Брајан и Лајчак разговараа за ситуацијата на Западен Балкан

Помошникот државен секретар на САД за европски и евроазиски прашања Џејмс О’Брајан и специјалниот пратеник …