Партиите сè уште далеку од договор за датумот на изборите

Премиерот Ковачевски со коалиционите партнери разговараше за изборите. Сега се чека од опозицијата да се вклучи во работната група во Министерството за правда.

Извор: DW

Прочитајте повеќе

Средба Битиќи – Смит: Обединетото Кралство и Северна Македонија имаат одлични економски односи и голем потенцијал за развој

Заменик-претседателот на Владата задолжен за економски прашања, координација со економските ресори и инвестиции, Фатмир Битиќи …