Почина Франц Бекенбауер

Франц Бекенбауер, кој се сметаше за најголема германска фудбалска легенда, почина на возраст од 78 години, соопшти неговото семејство.

Прочитајте повеќе

Џудо федерацијата ги прогласи најуспешните клубови и натпреварувачи за 2023 година

Во организација на Џудо федерацијата на Македонија, вчера во Прилеп се одржа свечена церемонија за …