Полицијата ја приведе Катица Јанева

Полицијата ја приведе Катица Јанева

По наредба на Вилма Русковска, шеф на Обвинителството за организиран криминал и корупција, МВР ја приведе специјалната обвинителка Катица Јанева.

Според информации од Обвинителството, Јанева е осомничена за злоупотреба на службената положба и овластувања.

 

Прочитајте повеќе

Изборна битка во петка и шестка за две пратенички места

Изборна битка во петка и шестка за две пратенички места

Гласачите во седум избирачки места во две изборни единици ќе одлучуваат можеби и за преструктуирање …