Пратеник на Левица искорна монитор и фрлаше документи кон Горан Мисовски (Видео)

Од владејачката партија велат дека за дивеење во Собранието мора да има одговорност од пратениците на Левица, додавајќи дека СДСМ нема да дозволи сценаријата на проруската Левица да успеат

Прочитајте повеќе

Стефан Димковски, кој го возел Палевски до Турција, доби кривична и 30-дневен притвор

Министерството за внатрешни работи (МВР) информира дека уште вчера поднеле кривична пријава по брза постапка …