Премиерот Спасовски и министерот Филипче на седница на Општинскиот кризен штаб во Куманово

Премиерот Спасовски и министерот Филипче на седница на Општинскиот кризен штаб во Куманово

Денеска со почеток во 12.00 часот ќе се одржи седница на кризниот штаб во Куманово.

На седницата ќе присуствуваат и премиерот Оливер Спасовски, вицепремиерот Бујар Османи и министерот за здравство Венко Филипче.

Прочитајте повеќе

Владата подготвува закон, Унгарците „во прашалници“ за милијардата од Орбан за Мицкоски

Владата подготвува закон, Унгарците „во прашалници“ за милијардата од Орбан за Мицкоски

Премиерот Мицкоски најави 250 милиони евра од кредит од Унгарија за бизнисот, македонските стопанственици го …