Влада

Прес-конференција на премиерот Заев и министерот за финансии Бесими за збирниот ефект од четирите пакети економски мерки

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија, Зоран Заев и министерот за финансии Фатмир Бесими, денеска ќе одржат прес конференција.

Тема на прес конференцијата е збирниот ефект од четирите пакети економски мерки, реализацијата на Буџетот, информација за тековните економски движења, како и за очекувањата за оваа економска година.

На прес конференцијата ќе бидат присутни и Фатмир Битиќи, заменик-претседателот на Владата задолжен за економски прашања, координација со економските ресори и инвестиции, Крешник Бектеши, министер за економија и Кире Наумов, генерален извршен директор на Развојната банка.

Прочитајте повеќе

Георгиев бил фатен на дело со мито, Иџет Мемети е второосомничен

Обвинителство: Врховниот судија Георгиев бил фатен на дело со мито, Иџет Мемети е второосомничен

Јавен обвинител предложи притвор само за првоосомничениот кој е затекнат при извршување на кривичното дело, …