Прес на Заев и Туск: Датумот за преговори е признание за европскиот курс на Македонија

Линкови до видеo од изјавата на Претседателот на Владата на Република Македонија, Зоран Заев и Претседателот на Европскиот Совет Доналд Туск на заедничката прес конференција во Брисел:

 

Прочитајте повеќе

Ковачевски: ЕУ е нашата единствена алтернатива, заедно со ЕУ ќе ја пребродиме економско-енергетската криза

Премиерот Димитар Ковачевски заедно со лидерите од Западен Балкан денеска учествуваше и дискутираше на втората …