Претпладне облачно, попладне снег

Претпладне облачно, попладне снег

Времето денеска ќе биде облачно со повремени врнежи од дожд и снег со слаб, на места и умерен интензитет. Попладне и во текот на ноќта врнежите ќе бидат од снег и повеќе ќе бидат застапени во западните и јужните делови. Утринската температура се движеше од -9 до -2, а дневната од -3 до 6 Целзиусови степени.

Во петок времето ќе биде облачно со врнежи од снег, кои во западните и јужните делови ќе формираат снежна покривка. Од сабота врнежите во пониските места ќе бидат претежно од дожд, а по одделни котлини ќе има појава на магла.

Прочитајте повеќе

Царинска управа колаж медикаменти

Царинска управа: Спречен шверц на 1,7 тони медикаменти штетни по здравјето на граѓаните

Царински службеници на влез на Меѓународен Аеродром Скопје спречија шверц на 1,7 тони медикаменти, Силденафил …