Прилеп: 12 новозаболени и 6 оздравени од коронавирус

Прилеп: 12 новозаболени и 6 оздравени од коронавирус

Информација за состојбата со коронавирусот во општина Прилеп за денеска, четврток 3 септември:

  • Од Центарот за јавно здравје информираат дека денеска во општина Прилеп има 12 нови случаи на коронавирус, а 6 лица оздравеле од заразната болест;
  • Бројот на активни случаи изнесува 131, од кои 106 се наоѓаат на домашно, а 25 на болничко лекување;
  • Вкупниот број на заразени од Ковид-19 од почетокот на пандемијата изнесува 498.

Прочитајте повеќе

Полициска акција во затворот Идризово

Полициска акција во затворот Идризово

Во најголемиот затвор ,,Идризово” во Скопје, денеска биле извршени претреси. Од обвинителството ја потврдуваат акцијата, …