Програма на Фестивалот „Војдан Чернодрински“

Програма на на 57. МТФ „Војдан Чернодрински“ – Прилеп

Прочитајте повеќе

Мицкоски се закани со напуштање на Собранието, му одговорија од Министерство за правда

Од Министерството за правда демантираат дека Законот за амнестија ќе се носи во скратена процедура …