Променливо облачно и студено време

Променливо облачно и студено време

Времето денес ќе биде променливо облачно и студено со сончеви периоди. На места ќе има повремен снег со послаб интензитет, особено претпладне. Ќе дува умерен до засилен ветер од северен правец.

Ќе дува засилен северен ветер (локално над 60км/ч.). Од четврток ќе има стабилизирање на времето со пораст на дневните температури, додека утринските до крајот на работната недела насекаде ќе бидат под нула.

Прочитајте повеќе

Почина Стојан Андов, првиот претседател на Собранието по осамостојувањето

Почина Стојан Андов, првиот претседател на Собранието по осамостојувањето

На првите повеќепартиски избори во 1990 година е избран за собраниски пратеник. Претседател на Собранието …