Променливо облачно со сончеви периоди

И денеска во нашата држава ќе преовладува прoменливо облачно и свежо време со сончеви периоди. Наместа ќе биде нестабилно облачно со повремени врнежи од дожд, особено во јужните делови, кои ќе бидат пообилни и проследени со грмежи. Кон крајот на денот врнежите ќе престануваат. Максималната температура ќе биде во интервал од 14 до 19 степени.

Прочитајте повеќе

Вицепремиерката Грковска им ги додели дипломите на најдобрите студенти од ФИНКИ

Вицепремиерката Грковска им ги додели дипломите на најдобрите студенти од ФИНКИ

Заменичката на Претседателот на Владата на Република Северна Македонија задолжена за политики за добро владеење, …