сончево со облаци

Променливо време со дожд и грмежи, во сабота локално невреме

Денеска ќе преовладува сончево време со мала до умерена облачност, а претежно во западните делови променливо облачно со локален пороен дожд и ретки грмежи. Ќе дува умерен, долж Повардарието повремено засилен ветер од северозападен правец. Температурата ќе се движи во интервалот од 18 до 30 степени Целзиусови.

Од утре температурата ќе биде во постепен пораст, но за време на викендот времето ќе биде променливо облачно и нестабилно со пороен дожд и грмежи, особено во сабота кога се очекува и локално невреме.

Прочитајте повеќе

Во акција уапсени 17 припадници на затворска полиција

Во акција уапсени 17 припадници на затворска полиција

Седумнаесет припадници на затворската полиција се уапсени во голема полициска акција, информираат од Обвинителството за …