сончево дождливо

Променливо време со локален пороен дожд

Денеска ќе преовладува променливо облачно време со сончеви периоди и нестабилно со локален пороен дожд и грмежи. Температурата ќе се движи од 24 до 34 степени Целзиусови а UV=8.

Прочитајте повеќе

Во акција уапсени 17 припадници на затворска полиција

Во акција уапсени 17 припадници на затворска полиција

Седумнаесет припадници на затворската полиција се уапсени во голема полициска акција, информираат од Обвинителството за …