Работна посета на вицепремиерот Битиќи во Италија

Заменик-претседателот на Владата задолжен за економски прашања, координација на економските ресори и инвестиции, Фатмир Битиќи денеска и утре ќе ја предводи делегацијата која оди во работна посета на Италија.

Целта на посетата е промоцијата на првата македонско-италијанска стопанска комора, Апи Нордест.

За време на посетата вицепремиерот Битиќи ќе оствари работни средби со Виторио Запалорто, префектот на Венеција, Елиса де Берти, претседател на регионот Венето, Ермелинда Дамиано, претседател на советот на Метрополата Венеција како и со Унијата на стопански комори на Италија.

Прочитајте повеќе

Руски агенти во мантија

Малку е познато дека и пред Васијан Змеев руските агенти во Македонија вршат непријателска дејност …