Ридли Скот сними филм со Samsung Galaxy S23 Ultra

Режисерот Ридли Скот сними филм со Samsung Galaxy S23 Ultra (ВИДЕО)

Еден од најпознатите светски режисери, оскаровецот Сер Ридли Скот, името кое стои зад некои од најуспешните филмови на сите времиња, меѓу кои ќе ги издвоиме само насловите Alien, Blade Runner, Thelma & Louise и Gladiator, го сними краткиот филм Behold за Samsung.

Во основа ова е рекламен филм за новите водечки телефони на Samsung, но Скот го направи исклучително професионално, па на моменти изгледа како да е снимен во холивудска продукција, како што можете да видите на видеото.

Прочитајте повеќе

Објавена програмата за 58 МТФ „Војдан Чернодрински“

Објавена програмата за 58 МТФ „Војдан Чернодрински“

Единаесет претстави во продукција на националните театри и шест претстави во придружната програма се селектирани …