Русија убила 513 деца од почетокот на инвазијата на Украина

Русија убила 513 деца од почетокот на инвазијата на Украина

Како што јавува украинската државна новинска агенција Укринформ, ноќеска руските инвазиски сили лансирале осум дронови од иранско производство Шахид, при што седум од нив биле пресретнати над регионите Днипропетровск, Кировхрад и Запорижја

Прочитајте повеќе

Виетнамска милијардерка осудена на смртна казна поради финансиска измама

Виетнамска милијардерка осудена на смртна казна поради финансиска измама

Истакната банкарска службеничка е осудена на смрт за нејзината улога во најголемиот измамнички случај во …