САД планираат пристаниште за внесување помош во Појасот Газа

САД планираат пристаниште за внесување помош во Појасот Газа

Американската армија, според наводи на претседателот на САД, Џо Бајден, сака да изгради провизорно пристаниште на брегот на Појасот Газа за да може да се внесуваат прехранбени намирници.

Извор: DW

Прочитајте повеќе

Министер за внатрешни работи на Северна Рајна-Вестфалија, Херберт Реул

Малолетници во притвор за планирање терористички напад во Германија

Четворица малолетници на возраст од 15 и 16 години завршија во истражен затвор поради сомнение …