СДСМ: Граѓанската трибина „На прав пат“ денеска во Скопје

СДСМ: Граѓанската трибина „На прав пат“ денеска во Скопје

Караванот отворени граѓански трибини на СДСМ под мотото „На прав пат“ денеска ќе биде со граѓаните на Скопје.

Големата граѓанската трибина на СДСМ ќе се одржи во Спортскиот центар „Борис Трајковски”, со почеток во 13.00 часот.

Свое обраќање на трибината ќе имаат:

–   Претседателот на СДСМ, Зоран Заев,

–   Заменик претседателката на СДСМ, Радмила Шекеринска, и

–   Градоначалникот на град Скопје, Петре Шилегов.

Прочитајте повеќе

Сдсм знаме

СДСМ: Како што зборуваа за Арсовска, така ДПМНЕ сега зборува за Силјановска

Соопштение за јавност на СДСМ Ветувањата коишто ги дава ДПМНЕ пред граѓаните, не се разликуваат …