СДСМ: Ја слушнавме и ја прифаќаме пораката од граѓаните, ќе продолжиме да се бориме

СДСМ: Ја слушнавме и ја прифаќаме пораката од граѓаните, ќе продолжиме да се бориме

Соопштение за јавност на СДСМ

СДСМ ја слушна пораката од граѓаните и ја прифаќа.
Ние ќе продолжиме да се бориме за секој граѓанин, за прогресивна и европска иднина на Македонија.
Резултатот на изборите на 8 мај сè уште не е одлучен.
Со десничарите може да се соочиме со мрачни сценарија од минатото, кои ќе стават крај на европските перспективи и кои водат во нова долга изолација и нови поделби во општеството.
Веќе се гледа дека ВМРО-ДПМНЕ и ДУИ играат опасна игра со мултиетничкото ткиво на нашето општество. Тензиите што се сега се прават меѓу Македонците и Албанците може да нè вратат назад во грдото минато.
Затоа е исклучително важно граѓаните да излезат и да гласаат на 8 мај, за напредна држава, држава во која ќе имаме подобар животен стандард.
Нема откажување од иднината!

Прочитајте повеќе

Филипче: Да се мобилизираме, во ваши раце е одлуката за подобра иднина

Филипче: Да се мобилизираме, во ваши раце е одлуката за подобра иднина

Интегрален говор на носителот на листата во изборната единица 4, д-р Венко Филипче, на синоќешниот …