СДСМ: Пропадна планот на Мицкоски и Апасиев за предизвикување инциденти

Соопштение за јавност на СДСМ

Пропадна уште едно сценарио на ВМРО-ДПМНЕ и Левица од една и бугарското ВМРО од друга страна, за создавање тензии, конфликти и хаос.

Државата, институциите, Министерството за внатрешни работи со одговорен ефикасен и професионален однос не дозволи да се случат инциденти.

Јавната безбедност беше зачувана на високо ниво, не се дозволија ескалации и загрозување на јавниот ред и мир, а чествувањето на 151 година од раѓањето, на македонскиот великан, визионер, револуционер, Гоце Делчев, се одвиваше мирно и достоинствено.

Затоа заложникот на Димитар Апасиев, Христијан Мицкоски е во очај и разочаран, бидејќи навремено беше спречен неговиот план за предизвикување инциденти.

Прочитајте повеќе

(Фото и видео) СДСМ Прилеп: Градоначалникот Јовчески е џелатот на прилепскиот спорт

Прес-конференција на Александар Ѓорѓиоски, член на Советот на Општина Прилеп Почитувани, Мизеријата во функционирањето на …