СДСМ

СДСМ: Срамно и скандалозно е однесувањето на градоначалникот на Прилеп и ВМРО-ДПМНЕ

Соопштение за јавност на СДСМ

Срамно и скандалозно е однесувањето на Борче Јовчески градоначалникот на општина Прилеп.

Иако уредно поканет Јовчески не се појавил на денешниот настан со премиерот Димитар Ковачевски.

Неговата партија ВМРО-ДПМНЕ наместо да го осуди ваквиот потег, дополнително лаже дека наводно не бил поканет.

Тоа што не се појави на промоција на капитална инвестиција за Прилеп, доволно кажува за лажната грижа на градоначалникот Јовчески за Прилеп и прилепчани.

Освен што не работат ништо градоначалниците од ВМРО-ДПМНЕ бојкотираат настани на Владата и сето тоа на штета на своите општини и своите сограѓани.

Секојдневно се потврдува дека градоначалниците од редовите на ВМРО-ДПМНЕ се најголемо разочарување.

Прочитајте повеќе

Бојан Маричиќ на средба со Никола Верола

Маричиќ: Ние мораме да останеме на европскиот курс во полза на сите граѓани на Северна Македонија

Првиот заменик претседател на Владата задолжен за европски прашања Бојан Маричиќ, одржа средба со Никола …