Сдсм знаме

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ да се извини за хистеријата што синоќа ја ширеше преку соопштенија

Соопштение за јавност на СДСМ

Откако се потврди дека снимката од македонски училишта е лажна и дека системот на Министерството за образование и наука не е хакиран, ВМРО-ДПМНЕ и’ должи извинување на јавноста.

Доцна синоќа ВМРО-ДПМНЕ преку соопштение ширеше хистерија и неосновано напаѓаше, повикувајќи се на лажни твитер објави.

ВМРО-ДПМНЕ е решето, со пари од земји кои не и’ мислат добро на државава, постојано шири лажни вести за да им наштети на државните интереси.

За да дојде до ситни политички поени ВМРО-ДПМНЕ го допре дното.

Прочитајте повеќе

Петровска: Со Манифест за социјалдемократијата, СДСМ да се исправи и да продолжи по патот на идеологијата

Петровска: Со Манифест за социјалдемократијата, СДСМ да се исправи и да продолжи по патот на идеологијата

Изјава на кандидатката за претседател на СДСМ, Славјанка Петровска: Денес после 24 години активно членство …