обвинителство

Се шири истрагата за Онкологија – приведени три лица

Поранешен директор на Клиника за онкологија и радиотерапија и двајца вработени, од кои една медицинска сестра, се приведени во вторникот (30.01) во врска со скандалот со цитостатици на Клиниката за Онкологија.

Извор: DW

Прочитајте повеќе

Експлозија во Цетиње, двајца загинати, тројца повредени

Експлозија во Цетиње, двајца загинати, тројца повредени

Во Цетиње денеска била активирана експлозивна направа при што загинале две лица, а три биле …