Седуммина загинати при судар на автомобил со мигранти во Унгарија

Седуммина загинати при судар на автомобил со мигранти во Унгарија

Седум лица загинаа, а четворица се повредени кога автомобил со српска регистарска табличка со мигранти влетал во куќа доцна во понеделникот, откако неговиот возач одбил да застане на полициска проверка кај Морахалом во близина на српската граница, соопшти полицијата денеска.

Полицијата наведе дека возачот бил приведен и против него ќе започне постапка за трговија со луѓе и за предизвикување фатална несреќа.

Прочитајте повеќе

Иранскиот претседател и министерот за надворешни работи загинаа во хеликоптерска несреќа

Иранскиот претседател и министерот за надворешни работи загинаа во хеликоптерска несреќа

Иранскиот претседател Ебрахим Раиси и неговите придружници, вклучително и министерот за надворешни работи Хосеин Амир …