Шест лица се повредени при експлозија на плинска боца во викендица во Матејче

Шест лица се повредени при експлозија на плинска боца во викендица во Матејче

Шест лица се повредени откако експлодирала плинска боца во викендица во Матејче, информираше Регионалниот центар за управување со кризи (РЦУК)

„Повредени се шест лица кои се пренесени во Скопје на понатамошно лекување и се вон животна опасност. Денеска дополнително ќе се утврдува причината и матрејалната штета,“ информираат од РЦУК.

Повредените лица на возраст од 30 до 40 години најпрво биле пренесени во Кумановската болница, а потоа биле испратени во Клиничкиот центар и во Градската болница во Скопје.

Извор:МЕТА

Прочитајте повеќе

Да се скратат часовите поради топлото време, препорачува МОН

Да се скратат часовите поради топлото време, препорачува МОН

Одлуката на надлежните следува откако родители реагираа на социјалните мрежи и негодуваа децата да бидат …