Сијарто: Треба да се забрза влезот на Македонија во ЕУ

Кога ќе го преземеме претседателството со ЕУ, ќе направиме сѐ за да осигураме дека членството на Македонија и Западен Балкан ќе се случи што поскоро, порача шефот на унгарската дипломатија, Петер Сијарто.

Извор: DW

Прочитајте повеќе

Дневната евтина струја се враќа утре за околу 200.000 домаќинства

Од утре од 13 до 15 часот домаќинствата ќе имаат на располагање и плаќаат дневна …