Сончево и студено време со утрински температури до 14 степени под нулата

Сончево и студено време со утрински температури до 14 степени под нулата

Денеска ќе преовладува сончево и студено време, со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер претежно од североисточен правец.

Дневната температура ќе се движи во интервалот од -6 до 7 степени Целзиусови, а минималната температура во текот на ноќта и раните утрински часови ќе се спушти и до 14 степени под нулата.

Прочитајте повеќе

Наместо „Северна“ и „Македонија“, Сиљановска Давкова сега употребува „нашата држава“ и „нашата земја“

Наместо „Северна“ и „Македонија“, Сиљановска Давкова сега употребува „нашата држава“ и „нашата земја“

Четири пати во денешното соопштение од претседателскиот кабинет на Гордана Сиљановска Давкова по повод посетата …