жешко

Сончево и топло време со температура до 35 степени

Во нашата држава времето денеска ќе биде сончево, со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од источен и североисточен правец. Температурата ќе се движи во интервалот од 30 до 35 степени Целзиусови, а УВ индексот ќе изнесува 8.

Прочитајте повеќе

Бесплатен влез во музејските институции за 18 Мај, Меѓународниот ден музеите

Бесплатен влез во музејските институции за 18 Мај, Меѓународниот ден музеите

„Музеи за едукација и истражување“ е мотото под кое утре ќе се одбележи Меѓународниот ден …