Сончево и умерено облачно, попладне локален пороен дожд

Сончево и умерено облачно, попладне локален пороен дожд

Предпладне сончево со мала до умерена облачност, во попладневните часови ќе има зголемување на облачноста проследена со локален пороен дожд, грмежи и засилување на ветерот. Локално, процесите ќе бидат поинтензивни во форма на невреме и појава на град. Температурата ќе се движи во интервалот од 30 до 38 степени.

Утре во попладневните часови ќе има зголемување на облачноста со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер. На одредени места процесите ќе бидат во форма на невреме и со појава на град. Максималната температура ќе достигне 37 степени Целзиусови.

Прочитајте повеќе

Георгиев бил фатен на дело со мито, Иџет Мемети е второосомничен

Обвинителство: Врховниот судија Георгиев бил фатен на дело со мито, Иџет Мемети е второосомничен

Јавен обвинител предложи притвор само за првоосомничениот кој е затекнат при извршување на кривичното дело, …