Сончево со слаба до умерена облачност

Сончево со слаба до умерена облачност

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Во претпладневните часови по одделни котлини ќе има слаба магла, а ќе дува слаб јужен ветер. Утринските температури се спуштија до -5 Целзиусови степени, а максималните ќе достигнат до 12 степени.

До крајот на неделата времето ќе биде претежно стабилно, со утринска магла по одделни котлини. Локални врнежи од дожд ќе има во вторник во вечерните и среда во утринските часови. Пообилни врнежи се очекуваат од сабота.

Прочитајте повеќе

Портокаловата фаза ги препоти граѓаните

Портокаловата фаза ги препоти граѓаните

Од ИЈЗ препорачуваат да се избегнува излегување и вршење напорна активност од 11 до 17 …