Сончево време со студени утра, од среда врнежи од дожд

Сончево време со студени утра, од среда врнежи од дожд

Студено утро, преку денот претежно сончево. Ќе дува слаб ветер од северозападен правец а максималната температура ќе достигне 17 степени.

Нов влажен бран со врнежи од дожд ќе има во среда, кои на места ќе бидат пообилни и поројни. Во четврток ќе дува засилен северен ветер, а во петок и за време на викендот ќе преовладува претежно сончево и потопло време. Дневната температура ќе се движи во интервалот од 6 до 16 степени Целзиусови.

Прочитајте повеќе

ВМРО-ДПМНЕ во недела ќе ги соопшти имињата на министрите

ВМРО-ДПМНЕ во недела ќе ги соопшти имињата на министрите

Мандатарот Христијан Мицкоски најави дека составот на новата влада ќе биде доставен во Собранието во …