Сончево време со температура до 26 степени

Времето денеска: сончево со мала локална облачност и слаб, претежно јужен ветер. Температурата ќе се движи од 17 до 26 степени Целзиусови.

Прочитајте повеќе

Министерството за правда ја започна постапката за екстрадиција на Љупчо Палевски од Турција

Соопштение од Министерството за правда по однос на барањето за екстрадиција на Љупчо Палевски од …