Сончево време со температури до 18 степени Целзиусови

Сончево време со температури до 18 степени Целзиусови

Денеска и утре времето наутро ќе биде свежо и понекаде во долините со услови за појава на слаба магла. Преку денот ќе биде претежно сончево.

Во среда ќе преовладува облачно време проследено со слаб до умерен дожд. Потоа до крајот на работната недела температурите ќе бидат пониски за 2 до 5 степени во однос на почетокот на неделата и ќе се движат во интервалот од 12 до 18 степени Целзиусови.

За време на викендот се очекуваат нови врнежи од дожд.

Прочитајте повеќе

ВМРО-ДПМНЕ во недела ќе ги соопшти имињата на министрите

ВМРО-ДПМНЕ во недела ќе ги соопшти имињата на министрите

Мандатарот Христијан Мицкоски најави дека составот на новата влада ќе биде доставен во Собранието во …