Средба на претседателот Пендаровски со претседателот на Европскиот Совет, Шарл Мишел

Средба на претседателот Пендаровски со претседателот на Европскиот Совет, Шарл Мишел

Претседателот Стево Пендаровски, утре, четврток 16 јуни во „Вила Билјана“ во Охрид ќе го прими претседателот на Европскиот Совет, Шарл Мишел кој ќе престојува во посета на Република Северна Македонија.

Покрај тет-а-тет средбата, Пендаровски и Мишел ќе одржат заедничка прес-конференција.

Прочитајте повеќе

Бесплатен влез во музејските институции за 18 Мај, Меѓународниот ден музеите

Бесплатен влез во музејските институции за 18 Мај, Меѓународниот ден музеите

„Музеи за едукација и истражување“ е мотото под кое утре ќе се одбележи Меѓународниот ден …