Српските таблоиди ја „паднаа“ Владата на експремиерот Ковачевски

Српските таблоиди ја „паднаа“ Владата на експремиерот Ковачевски

Убедливо со најлоши наслови излегоа Информер и Мондо, кои со подбуцнувачки тон фокусот го ставија на тоа дека техничкиот премиер Талат Џафери е Албанец, со очигледни намери да ја извртат вистината и да провоцираат меѓуетнички тензии

Прочитајте повеќе

Богородица пожар

Затворен граничниот премин Богородица поради пожар, се преземаат мерки за гасење на пожарот

Се преземаат интензивни мерки за гасење на пожарот. Апел до сите граѓани да не се …