Стабилизирање на времето и пораст на дневните температури

Стабилизирање на времето и пораст на дневните температури

Денеска ќе преовладува умерено до значително облачно време, со намалување на облачноста уште од претпладневните часови. Ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец а дневната температура ќе се движи во интервалот од 2 до 12 степени Целзиусови.

Следува период на стабилно време, со повеќе сончеви периоди и со постепен пораст на дневната температура која во јужните делови од земјата ќе достигне 17 Целзиусови степени.

Прочитајте повеќе

Георгиев бил фатен на дело со мито, Иџет Мемети е второосомничен

Обвинителство: Врховниот судија Георгиев бил фатен на дело со мито, Иџет Мемети е второосомничен

Јавен обвинител предложи притвор само за првоосомничениот кој е затекнат при извршување на кривичното дело, …